Najlepszym sposobem jest po prostu poczytać opinie o szkole, wypytać się kursantów, instruktorów o najbardziej interesujące nas sprawy. I co najważniejsze trzeba sprawdzić, czy dana szkoła i instruktorzy mają uprawnienia do prowadzenia szkoleń. Niezależnie od tego, czy to Bułgaria wczasy oferująca ze szkoleniami windsurfingowymi nas zauroczyła, czy też nadbałtycki Kołobrzeg noclegi oferuje wraz z pakietem zajęć w lokalnych szkółkach windsurfingowych, zawsze najpierw sprawdźmy, czy proponowane kursy są przeprowadzane przez dobre szkoły i instruktorów posiadających odpowiednie uprawnienia.
—–
Wymieniasz drzwi? Myślisz o remoncie mieszkania? Koniecznie zajrzyj na stronę Drzwi porta Wrocław i zobacz ofertę drzwi jednego z najlepszych producentów.
—–
Każda szkoła powinna posiadać pozwolenie na działalność gospodarczą, licencje szkoły windsurfingowej, a instruktorzy powinni posiadać uprawnienia instruktorskie. W przypadku zajęć przeprowadzanych na zatoce i wodach morskich potrzebne jest zezwolenie z Kapitanatu odpowiedniego portu. Każdy ośrodek szkoleniowy powinien także mieć aktualne ubezpieczenie OC.

Upewnijmy się również w jakim stanie jest sprzęt, warunki akwenu szkoleniowego i czy na wyposażeniu szkoły jest sprzęt asekuracyjno- ratowniczy.